A nemzetközi megoldásfókuszú közösség levelezőlistáján gyakran tűnnek fel történetek, melyek messze azon kereteken túl haszonnal olvashatók.
Legutóbb Harry Korman mesélte újra egy ötéves kisfiú esetét. Régi, régi eset, de máig emlékezetes a családban uralkodó horror, mert a gyermek rendszeresen sikítozva ébresztette a családot az éjjel közepén, és vígasztalhatatlan volt egy órán át. Rémálmai voltak. Harry, a megoldásfókuszú szakember alázatával onnan meséli tovább az esetet, hogy mikor a második ülésre jöttek, elmesélték, hogy megszűntek a korábbi rémálmok.
Megkérdezte a kisfiút, mi történt, hogy csinálja, hogy végigalussza az éjszakát. A válasz: „Rájöttem, ha lefekvéskor boldog gondolatokat gondolok, akkor nincsenek rémálmaim“.
Ilyeneket tanulhatunk ügyfeleinktöl….